Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА У ГРОМАДАХ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Новина
01.09.2022

Нещодавно у 25 громадах Волинської, Львівської та Полтавської областей стартував пілотний проєкт щодо розбудови системи надання першої психологічної допомоги мешканцям цих громад. Проєкт «Надання психосоціальної та емоційної підтримки населенню та покращення в громаді якості надання послуг з психічного здоров'я» реалізується Асоціацією інноваційної та цифрової освіти в рамках виділеного Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» гранту.

Про реалізацію вказаної ініціативи ми поспілкувались із заступницею керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталією Гнидюк.

Пані Наталіє, вітаю Вас!

І одразу запитання – наскільки в умовах війни надання психологічної допомоги та емоційної підтримки є актуальним питанням для мешканців громад в Україні?

Вітаю!

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України заявило, що за наслідками війни психологічну підтримку у найближчі роки потребуватимуть понад 15 мільйонів українців, з них 3-4 мільйонам потрібно буде приділяти особливу увагу. Ця війна суттєво впливає на психічний стан людей, навіть тих, яким здається, що вони стійко переживають воєнні наслідки. Тому питання надання психологічної підтримки є наразі вкрай актуальним, про що свідчить ініційована Першою леді України Оленою Зеленською Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки українців.

Тому Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримав важливу ініціативу Асоціації інноваційної та цифрової освіти, яка сприяє розбудові системи надання першої психологічної допомоги у громадах. Для розгортання та надання ефективної психологічної підтримки, соціальні працівники повинні мати спеціальні знання, згідно з міжнародних протоколів, щоб не зашкодити і надавати дану послугу якісно, адже це може прямо впливати на збереження не тільки психологічного, але і фізичного життя людей. В рамках виділеного гранту, Асоціація навчає соціальних працівників, освітян та представників органів місцевого самоврядування як надавати першу психологічну допомогу мешканцям громад.

Розкажіть, будь ласка, як саме буде побудована психологічна підтримка у територіальних громадах?

Проєкт «Надання психосоціальної та емоційної підтримки населенню та покращення в громаді якості надання послуг з психічного здоров'я» використовує успішні міжнародні практики, які вже показали свою ефективність впродовж тривалого часу у багатьох країнах світу, де були воєнні дії. Ці практики та протоколи визнані міжнародними профільними організаціями, зокрема ВООЗ.

Проєктом передбачено вирішення таких трьох завдань:

  1. Побудова     системи надання психологічної допомоги в громаді          (навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування).            
               
  2. Надання      першої психологічної допомоги дітям           та підліткам (навчання освітян).
               
  3. Надання      психологічної допомоги дорослим      (навчання соціальних працівників).

Таким чином, відповідальними особами територіальних громад буде побудована стала система надання психологічної допомоги, в рамках якої вчителі шкіл та вихователі дитячих садків зможуть надавати ефективну психологічну допомогу та емоційну підтримку дітям та підліткам, а соціальні працівники - дорослому населенню у громадах.

В рамках проєкту також відбувається підготовка психологів, які стануть координаторами подальшого функціонування системи психологічної допомоги у цих громадах на постійній основі та здійснювати супервізію (методичний супровід освітян та соціальних працівників, які будуть безпосередньо надавати психологічну допомогу населенню).

У випадку, якщо діти або дорослі потребуватимуть окремої уваги фахових спеціалістів, буде відбуватись перенаправлення до них за спеціальним алгоритмом, якому також будуть навчатись учасники цього проєкту.

Отже, ми зможемо у короткий термін якісно забезпечити необхідними знаннями ключових осіб у громадах задля вирішення цього гострого питання – надання психологічної допомоги всім мешканцям у громадах хто цього потребує.

Наш партнер, який реалізує цей проєкт на сайті https://hromada.academy/ – Асоціація інноваційної та цифрової освіти, планує до середини жовтня завершити реалізацію пілотного етапу. Всі охочі зможуть на сайті пройти онлайн курси відповідної тематики абсолютно безкоштовно, і увійти до спільноти психологів в своїй громаді, отримувати підтримку колег та якісні супервізії від фахових спеціалістів з міжнародним досвідом.

Скажіть, будь ласка, чи планується поширення цього досвіду на інші громади України?

Проєкт USAID “ГОВЕРЛА” у своїй роботі завжди шукає шляхи масштабування хороших практик наших партнерів, щоб ними могли скористатися всі громади. Тому за результатами реалізації цього пілотного етапу проєкта у 25 громадах Волинської, Львівської та Полтавської областей, Асоціація інноваційної та цифрової освіти підготує дорожню мапу створення та функціонування системи психосоціальної допомоги для поширення цього досвіду на всі громади в Україні.

Я Вам дуже за таку ініціативу та бажаю успіхів!

Проєкт «Надання психосоціальної та емоційної підтримки населенню та покращення в громаді якості надання послуг з психічного здоров'я» реалізовано Громадською організацією «Асоціація інноваційної та цифрової освіти» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Зміст проєкту не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Новини на цю ж тему

Офлайн-тренінг з питань подання заявок на державні гранти «Новий рівень»

Офлайн-тренінг для власників та керівників малих та середніх підприємств переробної промисловості Львівської області відбудеться 18 квітня о 10:00 год.
Інформування
08.04.2024

Тренінг "Підвищення ефективності планування та реалізації регуляторної політики на місцевому рівні"

Для працівників виконавчих органів місцевої ради для депутатів місцевої ради, старост, представників місцевого бізнесу, активних членів громади
Анонс події
07.02.2024

Проведення презентаційного заходу на обласному рівні із залученням громад у Львівської області

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» реалізовує проєкт «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Анонс події
02.02.2024

Запрошуємо на тренінг «Інформаційно-консультаційні послуги з юридичних питань для виробників початківців»

Запрошуємо крафтових виробників та тих, хто планує відкрити власну справу до участі у тренінгу «Інформаційно-консультаційні послуги з юридичних питань для виробників початківців», що відбудеться у Львові вже 17 листопада.
Інформування
14.11.2023

Порядок оскарження рішення про блокування податкових накладних

Корисні матеріали для підприємців, які були напрацьовані нашими партнерами Львівським регуляторним хабом в рамках ініціативи «RElocate together: майданчик допомоги для релокованих підприємств», що реалізовується за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" у співпраці з ЛОВА.
Інформування
08.11.2023

Порядок державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця

У разі зміни місцезнаходження, паспортних даних та з метою внесення змін до видів економічної діяльності, яку здійснює фізична особапідприємець, потрібно здійснити державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця.
Інформування
07.11.2023

Щодо можливості відшкодування шкоди, завданої знищенням або пошкодженням майна суб’єктів господарювання внаслідок збройної агресії рф

Питання відшкодування шкоди, завданої знищенням або пошкодженням майна суб’єктів господарювання внаслідок збройної агресії рф є актуальним ще з 2014 року, станом на жовтень 2023 року, через більш, як 1,5 роки після повномасштабного вторгнення все ще відсутній повноцінний механізм його реалізації.
Інформування
06.11.2023

Первинні документи втрачено: повідомлення контролюючого органу та відновлення

У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.
Інформування
03.11.2023

Порядок оскарження рішення про включення платника ПДВ до переліку ризикових

Включення платника податку на додану вартість до переліку ризикових призводить до автоматичного блокування усіх податкових накладних та у випадку неналежного реагування може мати серйозні наслідки для подальшого здійснення господарської діяльності.
Інформування
01.11.2023

Еколтава презентувала проєкт “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні” у Львівській області

На заході Бродівську громаду представляли заступник міського голови Олександр Єдиневський та директор КП "Броди" Юрій Кукулка.
Новина
05.10.2023

Команда Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Бродівської громади

Проводять фокус-групове дослідження в межах проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Новина
23.08.2023

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми.
Інформування
28.07.2023

Представники Бродівської громади взяли участь в установчому семінарі-практикумі «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує реформу децентралізації, щоб допомогти українцям покращити якість життя та щоб зробити місцеву владу прозорою, підзвітною та доступною для громад.
Новина
26.07.2023

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО в межах ініціативи АГРІ-Україна ініціює проведення міжнародного В2В агро форуму зі збуту зернових та олійних культур.

Для участі потрібна попередня реєстрація за посиланням.
Інформування
03.04.2023

Презентація курсу «Практичні навички подолання стресу»

У 2023 році стартує безкоштовне навчання для всіх мешканців громад на онлайн-курсі «Практичні навички подолання стресу»
Новина
06.02.2023

Навчальний інтенсив від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Представники Бродівської міської ради взяли участь у тренінгах, що HOVERLA / проєкт USAID в Україні організував для громад-партнерок.
Новина
03.02.2023

Проєкт «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО» від Tech StartUp School

У межах проєкту створять новий спеціалізований навчальний простір для курсу біотехнології, ІТ та робототехніки та закуплять необхідне обладнання.
Новина
12.01.2023

На Львівщині, Волині та Полтавщині реалізовано пілотний проєкт зі створення системи психологічної допомоги на рівні громад

У 25 громадах Львівської, Волинської та Полтавської областей впродовж півроку 2022 року тривав проєкт «Надання психосоціальної та емоційної підтримки населенню та покращення в громаді якості надання послуг з психічного здоров'я».
Новина
08.11.2022

Мешканці 25 громад Львівщини, Волині та Полтавщини отримуватимуть психологічну допомогу згідно з міжнародними стандартами

Потреба в отриманні психологічної та психосоціальної допомоги серед українців зростає, нажаль, з кожним днем війни. Міністерство охорони здоров’я прогнозує, що через війну психологічної допомоги загалом потребуватимуть біля 15 млн. українців.
Новина
13.09.2022

Пожежне оснащення європейського зразка Бродівська громада отримала завдяки участі в Проєкті USAID

Десять комплектів нової форми та рятувальне обладнання для місцевої пожежної бригади передали Бродівський міський голова Анатолій Белей разом та заступник Олександр Єлиневський.
Новина
12.09.2022
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше