Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Основні правила поведінки при пожежі

17.05.2023

Пожежа- це лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю.Часто пожежі виникають з вини школярів. Велику небезпеку становлять вогнища, що розпалюють діти поблизу будівель та будівельних майданчиків. Захопившись грою, діти забувають загасити вогнище, і тоді вітер роздуває іскри на великі відстані. Всім потрібно пам'ятати, що в місті не дозволено розпалювати вогнища або спалювати сміття.Інколи діти граються на горищах або в підвалах житлових будинків. Не задумуючись над наслідками, розводять вогнища, запалюють свічки, користуються сірниками, що може стати причиною пожежі.Вкрай небезпечні ігри з легкозаймистими речовинами такими як бензин, ацетон, лак, іншими горючими матеріалами. Подібне загрожує вибухами, а отже, тяжкими травмами.

За горючістю всі матеріали поділяються на горючі та негорючі.

До негорючих належатьтак звані "мінеральні" матеріали: природне каміння, метали, бетон, скло, кераміка.

Горючі - це матеріали на основі органічних, рослинних компонентів. До них належать матеріали з волокон деревини, синтетичні матеріали, нафтопродукти, пластмаси.

Горять не тільки тверді матеріали та речовини, а й горючі гази, пил (пил торфу, сірки, сухого молока, кави, чаю, борошна, вугілля, сіна, гороху та ін.) і рідини (оцтова кислота, метиловий та етиловий спирт, мазут, гліцерин, ламповий газ, дизельне паливо...).

Що спричиняє пожежі:

- необережність у поводженні з вогнем;

- порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням, газовими плитами, електроприладами;

- пустощі дітей з вогнем;- аварії та катастрофи на підприємствах.

 

Але поміж усіх причин виникнення пожеж головну роль (понад 60%) відіграє людський фактор. Людина є головним джерелом пожежної небезпеки в нашій державі, тому кожен повинен знати і виконувати правила пожежної безпеки.Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.

 

Ці правила дуже важливо запам'ятати дітям.

 

Якщо в квартирі виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:

1.Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним.

2.Викликати пожежну службу за телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.

3.Якщо можливо повідомити про пожежу сусідам.

4.Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами, якщо в будинку немає вогнегасника: крім води, яку необхідно в щось набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник), щільне ковдру, підійдуть також пісок, земля, якщо вони є в будинку.

5.Не намагайтеся загасити сильну пожежу самостійно, намагайтеся швидше залишити приміщення.

6.Не можна ховатися під ліжко, в шафи, у ванну кімнату, потрібно постаратися залишити в квартиру.

 

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо:

- необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

-Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.

-При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.

-По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.

-Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.

Якщо потрібнокогось витягнути з вогню, обв’яжися міцною мотузкою, вручи вільний кінець кому-небудь. Прикрий рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.

 

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні:

-       залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше;

-       в разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його вийди на балкон і голосно клич на допомогу.

 

Якщо на людині горить одяг.

1.Якщо на вас горить одяг, ні в якому разі не намагайтеся бігти, вогонь буде розгоратися ще сильніше.

2.Потрібно якнайшвидше скинути палаючий одяг, постаратися збити полум'я— падайте на землю і катайтеся, якщо поблизу є калюжа або сніжний замет— падайте в них.

3.Якщо перебуваєте в приміщенні, можна накинути на себе якусь щільну тканину (ковдра, покривало, пальто), тільки залишайте відкритою голову, щоб не задихнутися димом.

4.До приїзду лікарів не знімайте самостійно одяг з обпалених ділянок тіла!

 

Правила пожежної безпеки в лісі

1.Не можна розводити багаття в жарку, суху, вітряну погоду.

2.Розпалювати багаття слід у спеціально призначених для цього місцях.

3.Добре, якщо біля місця розведення багаття буде вода і гілки для зупинення вогню на випадок поширення полум'я.

4.Не бажано розводити багаття поруч з деревами— це небезпечно і може призвести до загибелі дерев.

5.Якщо в лісі почалася пожежа, головне— не дати вогню поширитися. У разі, якщо згасити вогонь своїми силами не виходить, необхідно терміново повідомити про пожежу в пожежну службу за номером «01».

 

Перша допомога при опіках

1.Прикладіть до місця опіку вологу і холодну тканину, добре, якщо є стерильний бинт, серветки (зазвичай вони є в аптечках у водіїв), можна змочувати уражену ділянку холодною водою.

2.Не віддирайте одяг від уражених ділянок, не змащуйте опік маслами і мазями, чекайте приїзду швидкої допомоги.

 

 

Ознаки отруєння чадним газом

-       запаморочення;

-       блювота;

-       головний біль;

-       червоний колір обличчя;

-       непритомність.

 

Перша допомога при отруєнні чадним газом

-       постраждалого необхідно винести на свіже повітря;

-       негайно викликати машину швидкої медичної допомоги зателефоном 103.

 

 

І пам’ятайте, що пожежу краще попередити, ніж ліквідувати.

 

НЕ ДОПУСКАЙТЕ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!

 

ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.

В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі!

 

Відділ  з  питань взаємодії з  правоохоронними органами, цивільного  захисту та оборонно-мобілізаційної  роботи  виконавчого  комітету Бродівської  міської  ради

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше