Вся інформація щодо РРО/ПРРО – на вебпорталі ДПС
Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:
Вся інформація щодо РРО/ПРРО – на вебпорталі ДПС
Головне управління ДПІ у Львівській області нагадує, що з 1 жовтня 2023 року, відповідно до норм Закону України № 3219, відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення при використанні РРО/ПРРО. Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання самостійно обирають – РРО чи ПРРО буде застосовуватися для проведення розрахунків. При наданні переваги ПРРО, також самостійно обирають – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО. Щодо безоплатного ПРРО від ДПС, то програмне забезпечення розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах.
Процедури реєстрації реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів
розрахункових операцій (РРО/ПРРО) встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 No 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій». Зокрема, форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться на вебпорталі ДПС України за покликанням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/formi-prro/
Окрім того, ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, яке можна завантажити за покликанням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/formi-prro/
Платникам єдиного податку про норми Закону України № 3219
Головне управління ДПІ у Львівській області нагадує, що Законом України від 30.06. 2023 № 3219-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Вказаним документом встановлено порядок та умови повернення суб'єктів господарювання, які використовували спрощену систему з особливостями оподаткування, на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей оподаткування, а також врегульовано питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку. Зокрема, платники єдиного податку, які використовували особливості оподаткування із ставкою 2 відсотки, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання таких особливостей оподаткування. Щодо новостворених суб’єктів господарювання, які з дня державної реєстрації обрали спрощену систему з особливостями оподаткування, то вони будуть переведені на ІІІ групу єдиного податку із ставкою 5 відсотків доходу. При цьому, дохід, отриманий у період застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування, не включається до обсягу доходу, визначеного для відповідної групи платників єдиного податку, встановленого пунктом 291.4 статті 291 ПКУ.
ПРРО : Як формується розрахунковий документ у разі повернення товарів?
Бродівська ДПІ нагадує, що з 1 жовтня 2023 року буде відновлено застосування штрафних санкцій за порушення Закону України від 06.07.95 No 265/95-ВР. Тож рекомендуємо всім неухильно дотримуватися законодавчих вимог щоби уникнути сплати штрафних санкцій. Щодо застосування ПРРО, то звертаємо увагу, що в програмному забезпеченні «ПРРО ДПС» в разі повернення товару, передбачена можливість здійснення повернення коштів покупцю та формування розрахункового документу (видаткового чеку). Щоб здійснити повернення коштів покупцю, суб’єкту господарювання необхідно дотримуватися наступного алгоритму:
- натиснути кнопку «Операції» у головному вікні;
- знайти блок з інформацією про фіскальний чек продажу, за яким потрібно виконати повернення;
- обрати пункт «Створити на основі повернення»;
- встановити позначку у рядку товарної позиції, що повертається;
- за потреби, ввести кількість товару/послуги, що повертається;
- натиснути кнопку «Далі»;
- у відповідному вікні обрати форму повернення коштів, яка має збігатися з формою оплати в чеку продажу;
- виконати повернення коштів або провести оплату, якщо використовується повернення на платіжну картку;
- виконати реєстрацію чека на фіскальному сервері, натиснувши кнопку «Зареєструвати чек в ДПС».
Якщо чек, за яким необхідно виконати повернення, не знайдено у «Журналі операцій»
програмного реєстратора розрахункових операцій, то його можна завантажити з фіскального сервера контролюючого органу за умови його наявності.
Роз’яснення з питань реєстрації та застосування ПРРО розміщені на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Програмні РРО» https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Про запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом
Платники податків мають право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС. Для цього слід скористатися меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету. Звертаємо увагу, що запит подається за формою F/J1300204. Відповідь на Запит платнику надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою F/J1400204. Слід пам’ятати, що витяг формується за період вибраний платником при створені запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення запиту до органів ДПС.
Про податкову знижку
Відповідно до норм Податкового кодексу, платники, які протягом попереднього звітного року понесли витрати, включені до відповідного переліку, мають право скористатися податковою знижкою. Для цього слід, до завершення поточного року, подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи. Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). У разі, якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в
податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Щоб скористатися правом на отримання податкової знижки за 2022 рік необхідно подати
декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2023 року.
Роз’яснення вимог законодавства щодо застосування РРО/ПРРО.
Фахівцями Бродівської ДПІ проведено практикуми з суб’єктами господарювання щодо
застосування касових апаратів, новацій податкового законодавства.
Під час заходів платників проінформовано про зміни до Податкового кодексу, внесені Закон України від 30.06.2023 No 3219-ІХ. Також доведено порядок реєстрації РРО/ПРРО, переваги застосування програмного РРО. Платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО залежно від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.
Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або гаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Крім того, платникам нагадати про легалізацію найманої праці, погашення податкового боргу, комунікаційну податкову платформу та застосування податкової знижки.