Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області
Щодо проведення розрахунків у разі відключення електроенергії або в період ремонту РРО
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що особливості застосування РРО/ ПРРО регламентовано, зокрема, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Так, ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані їх проводити на повну суму покупки (надання послуги) через відповідні реєстратори розрахункових операцій, а у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (РК).
У той же час, суб’єктам господарювання надано можливість на період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проводити розрахункові операції із використанням належним чином зареєстрованих книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та РК або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО .
СГ може прийняти рішення про те, що у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії. Про це він має повідомити ще під час реєстрації РРО (проставляється відмітка у п. 8 Заяви про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-РРО). У такому разі суб’єкт господарювання має право не реєструвати та не зберігати КОРО і РК. Відповідно, такі СГ не мають права здійснювати розрахункові операції у разі виходу з ладу РРО або тимчасової відсутності електроенергії.
Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій затверджено наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547.
Проведення розрахункових операцій не здійснюється СГ до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії, та у разі необхідності такі СГ можуть:
- зареєструвати КОРО у порядку та строки, визначені Порядком № 547;
- скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.
Нагадуємо, у розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в під час ремонту РРО.
Графи 1 - 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки (далі – РК), графи 6 - 8 – до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.
Якщо початок та закінчення одного циклу використання РК при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, за кожний робочий день у розд. 2 КОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1, 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 – тільки в останній день одного циклу використання РК.
Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щодня здійснюються записи в розд. 1; до запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3 - 10) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії.
У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку.
На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.
На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Водночас, у період дії воєнного стану проведення розрахункових операцій, що здійснюються в режимі офлайн, та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, можуть здійснюватися з перевищенням строків (п. 13 Закону 15.03.2022 № 2120-IX).
Запроваджено авансовий внесок з податку на прибуток підприємств для пунктів обміну іноземних валют
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 20 листопада набрав чинності Закон України від 03.11.2022 № 2720-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі».
Законом визначено, що платники податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, зобов'язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на перше число поточного місяця.
Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств сплачується щомісяця, не пізніше останнього операційного (банківського) дня поточного місяця.
Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств сплачується у розмірі:
трьох мінімальних заробітних плат, встановлених законом станом на 01 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч, за статистичними даними чисельності наявного населення України, розміщеними на веб-сайті спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі статистики станом на 01 січня року, що передує поточному року;
однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 01 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований в інших, крім зазначених вище, населених пунктах або за межами населених пунктів.
Водночас передбачено, що протягом 2023 року платники податку, які зобов'язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств, сплачують такі авансові внески:
з 01 січня 2023 року по 30 червня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,33;
з 01 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року – із застосуванням коефіцієнта 0,66.
Звертаємо увагу, що зазначені зміни наберуть чинності з 01 січня 2023 року.
Довідково: більш детальна інформація щодо внесених змін за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/634258.html.
Протягом січня – листопада 2022 року до державного бюджету надійшло 642,1 млрд гривень
Платники продовжують підтримувати нашу державу, сумлінно сплачуючи до бюджету податки. Так, за інформацією пресслужби ДПС України, у січні – листопаді 2022 року надходження (сальдо) до зведеного бюджету по платежах, що контролюються ДПС, становлять 992,4 млрд грн. Це на 105,4 млрд грн, або на 11,9 відс. більше ніж у січні – листопаді 2021 року.
До державного бюджету надійшло 642,1 млрд грн, що на 62,8 млрд грн, або на 10,8 відс. більше відповідного періоду минулого року. До місцевих бюджетів – 350,2 млрд грн, що на 42,6 млрд грн, або на 13,8 відсотка перевищує відповідний минулорічний показник.
Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету у січні – листопаді 2022 року становили 638,6 млрд грн, що на 13,1 відс., або на 73,8 млрд грн більше аналогічного періоду минулого року. Відшкодовано ПДВ на рахунки платників 76,5 млрд гривень.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні – листопаді 2022 року становили 375,8 млрд грн, що на 65,3 млрд грн, або на 21 відс. більше ніж у січні – листопаді 2021 року.
У листопаді 2022 року надходження (сальдо) до зведеного бюджету по платежах, що контролюються ДПС, становлять 101,8 млрд грн, у т. ч. до державного бюджету – 63,4 млрд грн, до місцевих бюджетів – 38,5 млрд гривень.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у листопаді 2022 року становили 39 млрд грн, що на 9,2 млрд грн, або на 30,7 відс. більше ніж у листопаді 2021 року.
Дякуємо платникам за фінансову підтримку держави!
ДПС спрощено процес перерахування коштів з єдиного рахунка
В електронному кабінеті розроблено новий функціонал «Спрямування коштів з ЄР» (форма J/F1307701), який надає змогу платникам миттєво здійснювати платежі з єдиного рахунка.
Для цього платнику необхідно:
- обрати електронну форму J/F1307701;
- зазначити в цій формі вид платежу та суму.
В умовах сьогодення єдиний рахунок – це альтернативний інструмент для легкості та простоти сплати податків та єдиного внеску.
У режимі 24/7 платнику надана можливість перейти на сплату, використовуючи єдиний рахунок.
За бажанням платник може в електронному кабінеті вибрати електронну форму J/F1307001 «Повідомлення про використання єдиного рахунку» та поповнювати єдиний рахунок.
Всі інші дії, повʼязані з перерахунком коштів з єдиного рахунка в бюджет та фонди соціального страхування, будуть здійснені територіальними органами ДПС.
Право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік
Бродівська ДПІ нагадує про право громадян на отримання у 2022 році податкової знижки за витрати, здійснені ними у 2021 році. Для цього необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня включно.
Податкова знижка для фізичних осіб – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим Кодексом України.
Тобто це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги. Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів (за їх наявності), в яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за них.
Податкову знижку можна отримати на користування іпотечним житловим кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям, витрати за навчання та деякі інші витрати. Повний перелік витрат зазначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.
Обмеження при отриманні податкової знижки:
- сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.
- якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (пп. 166.4.3 ПКУ).
Скористайтесь одноразовим (спеціальним) декларуванням
Декларуванню підлягають активи, розміщені на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року. Про це зазначила начальниця Бродівської ДПІ Ганна Богуцька у коментарях для ЗМІ.
Одноразову (спеціальну) добровільну декларацію декларант має подати особисто в електронній формі. Сплачений збір у рамках податкової амністії зараховується до державного бюджету, з якого фінансується обороноздатність нашої країни.
Кампанія добровільного декларування активів триватиме до 1 березня 2023 року.
У випадку необхідності додаткових роз’яснень громадяни можуть звернутись у Центр обслуговування платників Бродівській ДПІ. Також інформаційні листи та нормативно – правові акти щодо особливостей одноразового декларування розміщені на субсайті ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.