Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин у Золочівському районі

Інформування
25.04.2023

         Сказ - це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується стрімким та  важким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від цього  у світі в середньому помирає 55 тисяч людей. Сьогодні сказ реєструють у 150 країн світу та на всіх континентах окрім Антарктиди.

         В останні роки на території Україні значно погіршилась епізоотична ситуація зі сказу. Активні вогнища природного типу цієї особливо небезпечної інфекції реєструються по всій території України.  

           В останнє  пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу  проводилася на території Золочівського району у вересні-жовтні 2019р.

          За останні 3 роки (2020-2022р.р.) у Золочівському районі зареєстровано 16 випадків сказу тварин, з них 6 домашніх та 10 ( 62,5% ) диких тварин , з яких захворіло 9 лисиць і 1 куниця. Аналіз по роках :

                      - 2020р. зареєстровано 3 випадки захворювання тварин на сказ, з них 2 випадки у домашніх тварин (собака та кіт) – Золочівська ТГ та 1 у диких тварин (лисиця) – Золочівська ТГ.

                     - 2021р. зареєстровано 2 випадки захворювання тварин на сказ у диких тварин (лисиця) – по 1 випадку Буська ТГ, Красненська ТГ.

                    - 2022р. зареєстровано 10 випадків захворювання тварин на сказ, з них 4 випадки у домашніх тварин ( 2 собаки Золочівська ТГ та 2 коти Красненська ТГ)  та 6 випадків у диких тварин ( з низ 5 лисиць та 1 куниця) - куниця - Золочівська ТГ та  5 лисиць, з них 3 лисиці ЗолочівськаТГ  та 2 лисиці Буська ТГ.

                   - 2023р. зареєстровано 1 випадок захворювання тварин на сказ серед диких тварин (лисиця) – Буська ТГ.

          На жаль, в районі мали місце покуси скаженими  тваринами людей.

          Як бачимо, спостерігається тенденція до збільшення захворюваності серед диких тварин, які є резервуаром збудника вірусу сказу у природі основним з яких є лисиці, що може призвести до можливого зараження домашніх тварин. Тому, якщо прибігла дика тварина та поводить себе невластиво або спотерігається неадекватна поведінка, то категорично заборонено вступати з нею в контакт.

         Збудник сказу – нейротропний вірус. Сказ протікає в вигляді буйної, протягом 6-11 днів, або тихої (атипової) форми – 2-4 дні. Хворі тварини гризуть місце укусу, можуть бути ласкавими, примхливими  або агресивними , збудженими, їдять неїстивне, гризуть землю, відмічається слинотеча, блювота, слабкий апетит, виснаження. Людина може заразитися сказом тільки від хворої тварини. Від людини до людини вірус не передається. Найбільш небезпечними в якості перенощиків із диких тварин є лисиці та вовки (41,4%), єноти, шакали, борсуки, кажани; із домашніх – коти (21%) та собаки (15%), сільськогосподарські тварини (20%). Тварина стає заразною за 3-14 днів до прояву клінічних ознак хвороби (вірус знаходиться в слинних залозах) та залишається заразною протягом усього періоду захворювання.  Зараження людини відбувається при укусі, подряпинах та мікроушкодженнях шкіри ослиненні хворою на сказ твариною. Деякий час вірус знаходиться в місці проникнення (6-12 днів), потім рухаючись вздовж нервових волокон до спинного і головного мозку накопичується і розмножується в нейронах, визиваючи фатальний енцефаліт. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук. Інкубаційний період триває в середньому від 2 тижнів до 3 місяців, іноді до 1 року і довше.

          При ймовірному інфікуванні, людям необхідно терміново звернутись у лікувально-профілактичні заклади (травматологічні пункти) де буде надана перша медична допомога, а також, у разі потреби, призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.                                                                                                                                        Згідно інструкції за тваринами, що нанесли покус людині встановлюється 10-ти денне ветеринарне спостереження (карантин). Бережіть себе !

 

Золочівське районне управління Держпродспоживслужби у Львівській області

Новини на цю ж тему

Бродівський відділ Золочівського районного відділу ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» інформує

Сказ - смертельна небезпека!
Інформування
05.04.2024

Небезпека сказу та його профілактика

Золочівське ройонне управління Держпродспоживслужби в Львівській області вкотре наголошує, що всі державні установи ветеринарної медицини в Золочівському районі проводять щеплення тварин проти сказу вакциною «Rabistaг rеd», яка є безкоштовною для власників тварин.
Інформування
27.06.2023

Важливо! Щодо споживання риби.

В результаті руйнації Каховської ГЕС спостерігається загибель риби у великих обсягах, переробка та споживання якої може спричинити виникнення харчових отруєнь, зокрема ботулізму - дуже небезпечного і в багатьох випадках смертельного захворювання.
Інформування
14.06.2023

Алгоритм дій при підозрі отруєння бджіл пестицидами

З метою впорядкування та узгодження дій при підозрі отруєння бджіл, під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами, необхідно проводити наступні заходи:
Інформування
04.05.2023
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше