Бродівський відділ Золочівського районного відділу ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» інформує

05.04.2024

Сказ – надзвичайно небезпечне  вірусне  захворювання  домашніх  і диких  тварин.

Зараження людини  відбувається  при    укусі  чи  потраплянні  на  ушкоджену  шкіру  слини  хворої  на сказ тварини .

З моменту  укусу  до  виникнення  захворювання  може  пройти від  1  тижня до  року.

Першими   ознаками   хвороби  є  пекучий  біль  у  місці  укусу, безсоння,  збудження, страх, водобоязнь. Збудження  змінюється  паралічами, розладами серцебиття та   дихання  і  смертю  хворого.

Сказ  -  хвороба  невиліковна  і  в  100% випадків  смертельна!

Для  осіб, покусаних  хворими  тваринами, єдиною  надійною  можливістю  вберегтися  від  захворювання  є  щеплення!

Призначені  щеплення  необхідно  прийняти  повністю  і  без  пропусків. Під  час  лікування  дуже  важливо  дотримуватись  встановленого  лікарем  режиму,  не можна  переохолоджуватись,  перегріватись, фізично  перевтомлюватись, вживати  спиртні  напої .

Пам'ятка для населення: Що необхідно знати про сказ!

#МиПрацюємоЩобВиБулиЗдорові

Бродівський відділ Золочівського районного відділу

ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ»