Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
keyboard_backspace
Повернутися до новин

Протруєння насіння – передумова високого врожаю

Інформування
26.03.2025

Щорічно в Україні діяльніcть шкідливих організмів (хвороби, шкідники) зумовлює значні втрати зерна та продукції рослинного походження.

Такі  шкодочинні  хвороби  як:  летюча  сажка  та  тверда  сажка, різні  типи  плямистостей, кореневі  гнилі  та  пліснявіння  насіння, не  можуть  контролюватися  лише  обробками  листя,  тому  що  висіяне  насіння  вже  інфіковане  і  в  період  вегетації  обробки  рослин  не  дають  можливості  захистити  молоді  проростки  рослин  на  ранніх  етапах  органогенезу, а також  блокувати  розвиток  збудника.

Зернівка злаків є своєрідною спеціалізованою формою рослини, стійкою до несприятливих  умов  середовища.  А  от наступна стадія – проросток – є найбільш уразливою в розвитку рослини. Цілий комплекс шкідливих організмів (гриби, бактерії, віруси, шкідники) можуть  впливати на  ріст  і  розвиток  молодої рослини. Наслідком  ураження  є зниження житттєздатності та енергії проростання насіння, кореневі гнилі, затримка росту і розвитку. Саме тому передумовою отримання високих врожаїв є знищення патогенів на початкових стадіях розвитку зернових культур, тобто протруювання посівного матеріалу (зерна). Ефективність  протруювання  залежить  від правильного вибору препарату та підготовки  самого  посівного  матеріалу. Він  повинен  бути  чистим за сортовим  складом,  мати  високу  енергію  проростання  та  польову  схожість.

Протруйники, що дозволені до використання в Україні, представлені в основному системними фунгіцидами з двома-трьома діючими речовинами, що мають високу біологічну ефективність  не тільки проти збудників хвороб, але й щодо самої рослини. Вони забезпечують надійний захист рослин від поверхневої насіннєвої інфекції (тверда сажка пшениці),  проти внутрішньої інфекції (летюча сажка пшениці та ячменю). До таких препаратів відносять: Максим Стар 025 FS, т.к.с., Вітавакс 200 FF,в.с.к., Ламардор 400 FS, т.н., Кінто Дуо к.с.,  Вінцит Форте SC, к.с., Скарлет, м.е.,  Іншур Перформ т.к.с., та інші.

  Якщо раніше протруйники використовували тільки з метою знищення грибковихих інфекцій, то зараз є багато нових препаратів для обробки насіння, мета яких — знищення ґрунтових шкідників та шкідників сходів. Яскравим прикладом таких препаратів є: Нупрід Макс,т.к.с., Селест Топ 312,5FS. т. к. с.,  Юнта Квадро 373,4 FS , т.к.с.

 Насіннєвий матеріал можна протруювати як завчасно, так і безпосередньо перед сівбою,  дотримуючись  вимог  техніки  безпеки  при  роботі  з  пестицидами. Отже, протруєння насіння — необхідний лікувально-профілактичний захід у системі захисту рослин від шкідників та хвороб, який є запорукою високого  врожаю.    

 

Оксана ЗАБУЖНА,

державний фітосанітарний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області

Новини на цю ж тему

«Зауважили завищені ціни на ліки звертайтесь до Держпродспоживслужби»

Окрім цього, з 1 березня 2025 року передбачено запровадження державного регулювання цін на всі лікарські засоби, крім тих роздрібна ціна яких за упаковку з урахуванням податків не перевищує 50 грн.
Інформування
24.03.2025

Рекомендації для мешканців із децентралізованим водопостачанням, які вживають та використовують у побуті воду шахтних колодязів

Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук збереження здоров’я людини і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових.
Інформування
05.02.2025

ГРИП ПТИЦІ

Виникає загроза виникнення даного захворювання у птахогосподарствах та господарствах приватного сектору.
Інформування
04.10.2024

Увага!! Імунізація диких тварин проти сказу

Про це інформує Золочівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.
Інформування
19.09.2024

Важливо! Щодо споживання риби.

В результаті руйнації Каховської ГЕС спостерігається загибель риби у великих обсягах, переробка та споживання якої може спричинити виникнення харчових отруєнь, зокрема ботулізму - дуже небезпечного і в багатьох випадках смертельного захворювання.
Інформування
14.06.2023

Алгоритм дій при підозрі отруєння бджіл пестицидами

З метою впорядкування та узгодження дій при підозрі отруєння бджіл, під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами, необхідно проводити наступні заходи:
Інформування
04.05.2023

Про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин у Золочівському районі

Сказ - це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується стрімким та важким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.
Інформування
25.04.2023
2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше

cancel