Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Ведення вагітності та медична допомога при пологах – безоплатні для пацієнток зі статусом ВПО

Інформування
30.08.2024

Ведення вагітності та медична допомога при пологах – безоплатні для пацієнток зі статусом ВПО

     Охорона материнства і дитинства є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій. Тому незалежно від свого місця проживання і реєстрації, жінки при надії та породіллі можуть розраховувати на отримання якісних безоплатних послуг ведення вагітності та медичної допомоги при пологах. 

     Куди звертатися майбутній мамі щодо ведення вагітності

     Для спостереження вагітності можна обирати будь-який комунальний або приватний медичний заклад, що має договір із НСЗУ на пакет «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». 
     Ведення вагітності акушером-гінекологом безоплатне як при самозвернення без направлення, так і при наявності направлення сімейного або лікуючого лікаря. 
     У межах пакету «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» пацієнтка  отримує наступні види послуг:

  • динамічне спостереження за перебігом вагітності; 
  • проведення необхідних лабораторних досліджень: від розгорнутого аналізу крові до досліджень на віруси та перинатальні інфекції;
  • проведення інструментальних обстежень: УЗД із доплером, трансвагінальна ультразвукова цервікометрія, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія тощо;
  • проведення пренатального скринінгу;
  • профілактика резус-сенсибілізації шляхом введення антирезусного D імуноглобуліну;
  • направлення до перинатального (при виявленні у плода ознак аномалій, вродженої, спадкової патології) чи мультидисциплінарного (при встановленні у пацієнтки високого ризику перебігу вагітності) консиліуму;
  • постконтактна профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі; 
  • надання повної інформації щодо перебігу вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів;
  • надання інформації пацієнтці щодо станів, при яких слід звертатися за медичною допомогою, закладів перинатальної допомоги, в яких жінці, залежно від її здоров’я та стану плода, рекомендовано народжувати тощо.

     Якщо пацієнтці потрібна госпіталізація, то лікар-гінеколог направляє її в стаціонар, де вона отримає усю необхідну медичну допомогу також безоплатно,  в рамках стаціонарного пакету. 

Медична допомога при пологах – безоплатна, незалежно від місця проживання

     Ні місце реєстрації, ні фактичне місце проживання не є підставою для оплати медичної допомоги.  У закладах, які мають договір із НСЗУ, медична допомога при пологах безоплатна, її вартість оплачує Національна служба здоров’я України. Тому пацієнти зі статусом ВПО не мають нічого доплачувати за отримання медичної допомоги, зокрема при  пологах. 
     Медична допомога при пологах надається безоплатно як при доставленні бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги, так і при самозверненні без направлення. 
     Під час пологів пацієнтка, що народжує, на безоплатній основі отримує усі необхідні ліки, медичні вироби, знеболення, лабораторні обстеження: 

- меддопомога при пологах з черговою акушерською бригадою;

- партнерські пологи;

- ведення неускладнених та ускладнених пологів;

- проведення ургентного або планового кесаревого розтину;

- моніторинг стану роділлі і плода;

- застосування знеболювальних: анальгетики, епідуральна або спінальна аналгезія та ін.;

- анестезіологічне забезпечення оперативних втручань та акушерських процедур;

- лабораторні та інструментальні дослідження 24/7;

- консультування лікарями інших спеціальностей;

- проведення постконтактної АРТ профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів;

- проведення ряду скринінгів новонародженого (серологічне дослідження на ВІЛ та сифіліс, критичних вроджених вад серця та інших захворювань за програмою розширеного скринінгу новонароджених);

- оцінювання слуху в новонароджених;

- вакцинація немовля згідно з календарем профілактичних щеплень;

- консультування з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції;

- забезпечення організації надання комплексної електронної послуги «Е-малятко»;

- харчування в умовах стаціонару тощо.

     Якщо у вас неправомірно вимагають сплатити вартість спостереження вагітності чи пологів – залишайте скаргу НСЗУ. Оператор контакт-центру за номером 16-77 розповість, як це зробити.  

Як знайти медичний заклад, законтрактований з НСЗУ

  1. Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оберіть з’єднання з оператором та запитайте, де є найближчі заклади, які надають допомогу з ведення вагітності або при пологах. 
  2. Знайдіть самостійно  заклади з договором із НСЗУ за допомогою онлайн-карти на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».  Для пошуку треба застосувати фільтр  «Група послуг», де обрати пакет  «35.Ведення вагітності в амбулаторних умовах» або «7.Медична допомога при пологах», а також вказати  потрібний населений пункт. На карті відобразяться медзаклади з телефонами і адресами, які відповідають введеним фільтрам. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/Pevvw0Ya .

     Тож супровід вагітності та медична допомога при пологах – послуги, які оплачує НСЗУ в межах Програми медичних гарантій. Щоб перевірити, які послуги безоплатні, які заклади мають договір із НСЗУ і скільки коштів отримали ці медзаклади, майбутні мами можуть користуватися чат-ботом «Буду мамою», який розроблений ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів». Чат-бот містить покроковий алгоритм щодо того, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги. 

Скористатися чат-ботом можна у Viber і Telegram:

     Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

 

Новини на цю ж тему

Запрошуємо ВПО на онлайн заходи

Буде проведено 20 зустрічей, однак кожен з вас може обрати тематику, яка зацікавила і обрати одну або декілька дат.
Анонс події
20.08.2024

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Особливості визначення загального МПЗ платників єдиного податку; Внутрішньо переміщені особи мають змогу повернути частину коштів, сплачених за договором оренди житла; Сплатити податки – доступно та швидко через Електронний кабінет; Чи реалізовано можливість перевірки чеків, що видаються ПРРО? та ін
Інформування
22.03.2024

Занятість і ВПО: які діють програми?

Вдалося працевлаштувати 97 переселенців, у тому числі 8 з наданням працедавцям компенсації витрат з оплати праці. Ще 80 ВПО за скеруванням служби зайнятості поглиблювали рівень професійних знань або освоювали новий фах, 12 – брали участь у громадських роботах, 35 – отримали ваучер на навчання та ін.
Інформування
21.03.2024

9,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримали вторинну правничу допомогу у 2023 році

Близько 17% звернень до системи БПД по отримання послуг представництва інтересів у судах та допомогу із складенням документів до суду — від ВПО. Найбільше — на Дніпропетровщині, у Києві та на Харківщині.
Інформування
14.02.2024

Уряд прийняв постанову про продовження виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб

Уряд прийняв постанову про продовження виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, автоматично продовжено до 1 березня (без додаткового звернення).
Інформування
02.02.2024

Активними програмами зайнятості торік охоплено майже 2200 вимушених переселенців

У 2023 році за скеруванням фахівців Львівського обласного центру зайнятості роботою забезпечено 790 вимушено переміщених осіб. Більшість приїжджих працевлаштувалися в заклади оптової та роздрібної торгівлі (23,6%), підприємства переробної галузі (21,4%) та транспорту (10,7%).
Інформування
15.01.2024

До уваги внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу від держави

 З 1 вересня 2023 року допомога на проживання ВПО буде припинена.
Інформування
18.10.2023

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований 18 жовтня 2007 р. Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Інформування
18.10.2023

«Робота для ВПО: ти потрібен!»: на Львівщині стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія

Її мета – посилити комунікацію між усіма інституціями, які опікуються проблемами життєдіяльності ВПО, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, мотивувати їх до трудової діяльності, а також поширити серед громадськості інформацію про державні програми.
Інформування
14.09.2023

Роботою забезпечено понад 1600 переселенців

Роботою вдалося забезпечити 1633 переселенців (цьогоріч – 530 осіб). В основному вони були влаштовані у заклади оптової та роздрібної торгівлі, на підприємства переробної промисловості, транспорту, охорони здоров’я, у сферу адміністративного та допоміжного обслуговування тощо.
Інформування
12.09.2023

Координаційні центри підтримки цивільного населення при ЛОВА

У всіх офісах Координаційних центрів підтримки цивільного населення з початку вересня діти, підлітки сімей родин військовослужбовців, ВПО і всіх тих хто потребує допомоги, консультації зможуть звернутися до фахового психолога.
Інформування
11.09.2023

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps в партнерстві з ГО «Вест Юкрейн Діджитал» продовжує прийом заявок в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України

 Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Середній розмір фінансової підтримки для відібраних заявників становить 20 000 доларів США в гривневому еквіваленті за поточним курсом Національного банку України, яка надається на придбання основних засобів.
Інформування
04.08.2023

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми.
Інформування
28.07.2023

Як кожен громадянин зможе впливати на процес відбудови?

Опитування проводить Центр розвитку інновацій спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, коаліція RISE Ukraine в межах проєкту «Прозора та демократична відбудова” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США
Інформування
04.07.2023

За працевлаштування переселенців роботодавцям Львівщини відшкодовано 8,0 млн грн

У першому півріччі цього року 290 працедавців Львівщини скористалися програмою компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 697 осіб, котрі переїхали з тимчасово окупованої території або районів активного ведення бойових дій.
Інформування
04.07.2023

Вимушено переміщені особи:від початку війни працевлаштовано 1,4 тис.переселенців

У січні-травні цього року послугами спеціалістів Львівського ОЦЗ з метою працевлаштування скористалися 1558 внутрішньо переміщених осіб, з них 1200 отримали статус безробітного у поточному році.
Інформування
14.06.2023

Європейські міста-побратими об'єднуються, щоби допомогти Україні!

Польське місто-партнер Бродів Волув зі своїми німецькими побратимами з Бухгольца зібрали необхідні речі для військових, ВПО та громадян, що перебувають в медичних закладах.
Новина
30.08.2022
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше