Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Можливості для бізнесу від Державної служби зайнятості

Інформування
19.05.2023

Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних(постанова КМУ від 10 лютого 2023 р. № 124), яка включає:

Надання компенсації фактичних витрат роботодавця у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць і належать до таких категорій:

  • один з батьків або особа, яка їх замінює і:
  • має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
  • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
  • утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
    • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
    • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
    • особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до
      статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
    • особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
    • особи, стосовно яких згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
    • довготривалі безробітні, тобто ті, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців.

Термін працевлаштування: не менше ніж на два роки.Загальна тривалість виплати компенсації роботодавцю становить 12 місяців протягом двох років.

Розмір компенсації:сумафактично сплаченогоєдиного внеску, але не більше двох розмірів мінімального єдиного внеску.

  • Надання компенсаціїу розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати.

Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, з числа:

  • осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
  • учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років.

Термін працевлаштування: не менше ніж на рік.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців протягом року.

Розмір компенсації становить 50 % фактичних витрат на оплату праці, але не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

  • Надання компенсації у розмірі 50% мінімальної заробітної плати.

Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, з числа:

  • молоді до 25 років, страховий стаж яких становить менше 12 місяців;
  • молоді до 35 років, які працевлаштовуються на перше робоче місце;
  • громадян, які звільнилися зі строкової військової (альтернативної) служби (незалежно від віку) і працевлаштовуються на перше робоче місце.

Загальна тривалість виплат становить 6 місяців протягом року.

Розмір компенсації становить 50 % мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

  1. Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУвід 08 вересня 2015 року №696).

Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.

Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців.

  1. Програма з надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні(постанова КМУвід 20 березня 2022 р. № 331)

Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати.

Компенсація витрат надається у розмірі 6700 гривень щомісяцяза кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

  1. Надання допомоги по частковому безробіттю (постанова КМУ від 21 червня 2022 р. № 702).

Допомога по частковому безробіттю надається застрахованим особам (працівникам та фізичним особам-підприємцям) у разі втрати ними частини заробітної плати (доходу) у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин: економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.

Право на таку допомогу мають застраховані особи, за яких (які) протягом останніх шести місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), що призвело до втрати ними частини заробітної плати (доходу), сплачено (сплатили) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У разі коли протягом останніх шести місяців до звернення про надання допомоги по частковому безробіттю законодавством надано право окремим роботодавцям або фізичним особам - підприємцям, які є застрахованими особами, не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, застосовуються попередні 180 календарних днів до такого періоду.

Допомога надається за зверненням роботодавця або фізичної особи-підприємця, яка є застрахованою особою.

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Тривалість такої виплати не може перевищувати 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

5.Організація професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців (постанова КМУ від 24 березня 2023 року № 264).

Державна служба зайнятості має власну мережу сучасних центрів професійно-технічної освіти, які готують фахівців за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами.

Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. 

Наразі актуальною дуальна форма навчання, яка спрямована на організацію 70% навчального процесу на базі підприємств, безпосередньо на робочому місці. 

Для підтримання конкурентоспроможності окремих категорій громадян організовується навчання за ваучерами (постанова КМУ від 20 березня 2013 року № 207), які надаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.

 

 

  1. 6. Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи.

Кошти у рамках проєкту єРобота надаються на безповоротній основі за умови дотримання Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу(постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 738).

Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.

З 10 квітня 2023 року стартувала нова програманадання грантів для ветеранів. Відтепер учасники та учасниці бойових дій, члени їх сімей, а також особи з інвалідністю внаслідок війни можуть подати заявку на отримання гранту від держави на старт чи розвиток власної справи(постанова КМУ від 30 березня 2023 №286).

Програма передбачає надання грантів на суми:

  • до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: не більше 70% надає держава, 30% — власні кошти підприємця;
  • до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова — створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само кошти надаються на умовах співфінансування - 70% на 30%.

 

Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. 

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

 

Для отримання більш детальної інформації щодо реалізації активних програм зайнятості та отримання фінансової підтримки ви можете звернутися до найближчого центру зайнятості.

Новини на цю ж тему

Найбільше пропозицій роботи у Львівській філії обласного центру зайнятості

На початку червня цього року за сприяння спеціалістів обласної служби зайнятості роботу шукали3738 осіб зі статусом безробітного. Більшість з них –жінки(71,9%), 28,3%– складала молодь віком до 35 років, 40,6%– жителі сільських поселень.
Інформування
07.06.2023

Навчання за ваучером: у переліку – 123 професії та спеціальності

Упродовж п’яти місяців поточного року майже 500 жителів Львівщини отримали ваучер на навчання, що дозволить їм іти в ногу з часом, володіти сучасними технологіями та використовувати у професійній діяльності новітнє обладнання.
Інформування
06.06.2023

На Львівщині зареєстровано понад сто вакансій із наданням житла

Станом на 29 травня поточного року Львівська обласна служба зайнятості оперує інформацією про наявність в області більш як сто вакансій з наданням житла.
Інформування
30.05.2023

У Львівському ЦПТО ДСЗ стартує навчання за професією «швачка»

Останнім часом фірми і компанії Львівщини мають гостру потребу у швачках. Про це красномовно свідчать цифри: в області для представників цього фаху налічується понад 500 пропозицій працевлаштування із зарплатою, розмір якої коливається від мінімальної до 23 тисяч гривень.
Інформування
19.05.2023

500 вимушено переміщених осіб працевлаштовано з виплатою працедавцям компенсації

Упродовж чотирьох місяців поточного року розгляд заяв 208 працедавців Львівщини увінчався позитивним рішенням про надання компенсації витрат з оплати праці за забезпечення роботою 500 вимушено переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Інформування
17.05.2023

На кого на Львівщині кадровий голод?

Станом на 15 травня 2023 року Львівська обласна служба зайнятості оперує інформацією про наявність у регіоні майже 5,5 тисяч вакансій.
Інформування
17.05.2023

Понад 190 осіб на Львівщині навчатимуться за рахунок ваучера

Упродовж чотирьох місяців цього року на Львівщині 191 особа отримала ваучер на навчання.
Новина
04.05.2023

«єРобота»: учасники програми вже отримали 100 млн грн

Ще 43 заявники із Львівщини, бізнес-плани котрих у рамках програми «єРобота» аналізувалися цьогоріч у період з 3 до 26 березня, отримають мікрогранти на започаткування або розвиток бізнесу.
Новина
25.04.2023

Кількість безробітних в області зменшується

Рівень безробіття у Львівській області продовжує знижуватися: якщо у перших числах цьогорічного січня послугами служби зайнятості користувалися 5147 безробітних, то на початку квітня – 3691.
Інформування
11.04.2023

На Львівщині стартували суспільно корисні роботи

Для надання можливості тимчасово незайнятим особам працею рук заробляти кошти та водночас відновлювати зруйновану війною країну на законодавчому рівні створений механізм залучення безробітних до суспільно корисних робіт під час воєнного стану.
Інформування
10.04.2023

Фінансова допомога на навчання: хто її може отримати?

Для підвищення рівня конкурентоспроможності особи, котрі прагнуть йти в ногу з часом і використовувати у трудовій діяльності інноваційні підходи, можуть скористатися ваучером на навчання.
Інформування
22.03.2023

Кому пропонують зарплату понад 30 тис. грн?

Станом на 15.03.2023 року у базі даних Львівського обласного центру зайнятості налічується 3,9 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. Майже у 200 варіантах роботи зарплата коливається від 20 до 30 тис. грн, у більш як 40 вакансіях – понад 30 тис. грн.
Інформування
20.03.2023

Ринок вакансій: у якій сфері найвища зарплата?

Відповідно до інформації, що надійшла від місцевих фірм і компаній до Львівського обласного центру зайнятості, у перші березневі дні цього року в області актуальними залишалися 4020 вільних робочих місць і вакантних посад.
Інформування
14.03.2023

ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС серед мікро, малих та середніх релокованих і місцевих підприємств у Львівській області

МЕТА КОНКУРСУ - підтримати мікро-, малий та середній бізнеси (зокрема релокований) у відновленні та розширенні виробництва, а також місцеві підприємства, які створюють нові робочі місця у Львівській області для внутрішньо переміщених осіб та інших ключових груп.
Інформування
14.03.2023

Нові компенсації для працедавців

Львівський обласний центр зайнятості продовжує розгляд документів працедавців, які забезпечили місцем праці вимушено переміщених осіб, з метою відшкодування їм витрат у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Інформування
10.03.2023

Фінансова допомога на навчання: хто її може отримати?

Для підвищення рівня конкурентоспроможності особи, котрі прагнуть йти в ногу з часом і використовувати у трудовій діяльності інноваційні підходи, можуть скористатися ваучером на навчання, вартість якого не перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних громадян.
Інформування
07.03.2023

Безробіття під час війни: заробітна плата VS допомога з безробіття

Станом на 01.02.2023 року за посередництва Львівської обласної служби зайнятості роботу шукали 4482 безробітних, для котрих у базі вільних робочих місць і вакантних посад налічувалося 3978 пропозицій працевлаштування.
Інформування
14.02.2023

За програмою «єРобота» в області буде створено 1045 нових робочих місць

Серед переможців програми «єРобота», яка передбачає надання мікрогрантів для відкриття або розвитку бізнесу, – 433 заявники із Львівської області.
Новина
04.01.2023

Бродівський РЦЗ інформує

Задля наближення перемоги на оборонні підприємства Львова ТЕРМІНОВО потрібні працівники.
Інформування
28.12.2022

Актуальні вакансії

Пропонуємо вам ознайомитися з переліком актуальних вакансій, зарестрованих у Бродівській районній філії Львівського обласного центру зайнятості станом на 23.11.2022
Інформування
25.11.2022

«єРобота»: на розвиток бізнесу 230 підприємців отримають від держави 54 млн грн

Упродовж останніх трьох хвиль розгляду документів, поданих учасниками програми «єРобота» для отримання мікрогрантів на започаткування або розвиток бізнесу, Львівщина за кількістю схвалених позитивних рішень стабільно обіймає друге місце після Київської області.
Новина
22.11.2022

Серед переможців сьомої хвилі програми «Власна справа» – 33 заявники із Львівщини

За кількістю ухвалених рішень у сьомій хвилі Львівщина посіла друге місце, поступившись Київській області.
Новина
19.10.2022

Освітній Хаб Львівщини запрошує

Освітній Хаб Львівщини запрошує всіх бажаючих взяти участь у безкоштовних заходах, які будуть проведені з 27 вересня по 01 жотня/
Новина
27.09.2022

Фінансова допомога ветеранам та членам їх сімей

В Українському ветеранському фонді, що діє при Мінветеранів, до 05 жовтня поточного року триває конкурс фінансової підтримки ветеранського бізнесу
Інформування
27.09.2022
2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше