Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи
Інформування
Перші квіти після тривалої зими приносять величезну радість для душі.
Але варто пам‘ятати!
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки рослин.
Одна вирвана квітка виду підсніжник – це вкрадене життя у 45 паростків, які вона могла би дати у майбутньому. Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7 – 8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.
З метою збереження квітів-первоцвітів щорічно в лютому-березні в Україні проводиться масова всеукраїнська екологічна акція “Первоцвіт”.
Завдання природоохоронної акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів; потрібно навчити дітей відчувати та оберігати цю надзвичайну красу та формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.
Молодим людям, які відчинили браму ХХІ століття, варто пам’ятати слова римського філософа Сенеки, сказані ще в І столітті нашої ери: “Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме”.
Торгівля дикорослими рослинами, не залежно від того – були вони зібрані торговцями власноруч чи ні, заборонена – і крапка.
Такі реалізатори первоцвітів намагаються показати поліцейським довідки, видані невідомими органами, – мовляв, вони самі вирощують такі рослинки і мають право виставляти їх на продаж.
Штраф за незаконний продаж таких рослин стартує від гривень і залежить від їхньої кількості. Він прописаний у статті 881 Кодексу України про адміністративні порушення.
Стаття 90 дещо “легша” – вона за знищення весняних первоцвітів зобов'язує накласти штраф від до гривень.
Нам усім головне запам'ятати одне: природу слід любити, а її дарами у вигляді первоцвітів – милуватися.
І все. За інакшого сценарію наступна – четверта редакція Червоної книги України буде у рази розлогішою.
На території Бродівської ТГ є чудові дарунки природи, серед яких Підсніжник білосніжний (Galanthusnivalis), Білоцвіт весняний (Leucojumvernum), Шафран Гейфеля (Crocusheuffelianus), Рябчик шаховий (Fritillariameleagris), Цибуля ведмежа (черемша) (Alliumursinum),та інші.
Всі вони потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель.
І нехай квіти тішать око, серце і душу наступних поколінь на нашій планеті!