Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Новинарний дайджест від ДПС

Інформування
13.07.2022

Доходи військовослужбовців не будуть оподатковуватися військовим збором

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 9 червня вступив в дію Закон України від 19.06.2022 року № 2308-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть участь у бойових діях в умовах воєнного стану». Зокрема, на період дії воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців та працівників:

- Збройних Сил України;

- Національної гвардії України;

- правоохоронних органів;

- Служби Безпеки України;

- Служби зовнішньої розвідки України;

- Державної прикордонної служби України;

- Міністерства внутрішніх справ України (осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників);

- Управління державної охорони;

- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;

- інших утворених відповідно до законів України формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії рф.

 

19 липня – граничний термін подання декларації про доходи фізичних осіб за 2021 рік

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що громадяни, які мають можливість виконувати податкові обов'язки та які на сьогодні не подали декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік, повинні не зволікати та подати декларацію не пізніше 19 липня 2022 року. Цей термін передбачений Законом України від 12.05.2022 № 2260-ІХ щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану»

Платники податків, які відповідно до норм Податкового кодексу зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи  та мають можливість виконувати свої податкові обов'язки щодо дотримання термінів подання звітності, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України № 2260, за умови подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

Для зручності платників податків запроваджено електронний сервіс в Електронному кабінеті (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість громадянам подати декларацію в електронному вигляді. Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.

 

 

 

Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Операція «службова видача» використовується, у тому числі і для реєстрації суми готівки, яка видається держателям електронних платіжних засобів.

У разі допущення помилок у сумах виданих коштів держателям електронних платіжних засобів скасування таких помилково проведених операцій слід здійснювати шляхом використання операції «службове внесення» на повну суму виданих коштів із складанням акту, що засвідчуватиме факт помилкової операції, суму та реквізити розрахункового документа.

 

Новації законодавства обговорили в податковій

В Бродівській ДПІ відбулась зустріч начальниці інспекції Ганни Богуцької з платниками щодо новацій податкового законодавства в умовах дії воєнного стану.

В ході зустрічі роз’яснено основні  зміни до Податкового кодексу щодо застосування спрощеної системи  для платників 3 групи за ставкою 2 відсотки; звільнення від сплати єдиного податку платників 1-2 груп та від сплати єдиного внеску за себе, за мобілізованих працівників; звільнення від відповідальності за несплату податків. Звернуто увагу на обов’язкове застосування  касових апаратів у разі проведення готівкових розрахунків.

Також посадовиця нагадала  зміни щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам, про продовжену кампанію річного декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році та кампанію одноразового(спеціального) декларування активів громадян, зазначено об’єкти декларування та терміни сплати задекларованих зобов’язань.

 

Податкова амністія: чи декларуються кошти  у готівковій формі?

Відповідно до пункту 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.

Банк забезпечує розміщення коштів у готівковій формі та/або банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування на спеціальному рахунку після здійснення належної перевірки особи декларанта відповідно до вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Ознайомитись з  інформаційними матеріалами з питань декларування можна на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Одноразове добровільне декларування»: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/.

 

 

                                                                                Буський сектор організації роботи

                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                           ГУ ДПС у Львівській області                                                                      Начальник  Бродівської ДПІ  Ганна   БОГУЦЬКА

Світлана Костецька,(265)7-10-34   

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше