Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Інформування
03.08.2022

Щодо безперебійного постачання засобів контролю, якими опломбовуються РРО, КОРО та РК

Державна податкова служба України інформує суб`єктів господарювання, які мають відповідне обладнання, про можливість долучитися до процесу виготовлення засобів контролю, якими опломбовуються реєстратори розрахункових операцій (РРО), книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункові квитанції (РК).

Форма засобу контролю підвищеного рівня захисту для опломбування РРО, КОРО, РК, вимоги до її зовнішнього вигляду та елементів захисту, затверджено наказом ДПА України від 06.07.2010 № 485.

Так, засіб контролю це спеціальна номерна пломба у вигляді прямокутника розміром 79 х 24 мм з фігурною вирубкою на краях, розділеного лінією перфорації на дві частини.

Засіб контролю складається з трьох шарів: клейовий шар, папір, фольга гарячого тиснення.

З питань виробництва та розповсюдження пломб можна звертатись до державного підприємства «Сервісно-видавничий центр», що уповноважено на організацію з централізованого виготовлення та розповсюдження засобів такого контролю.

 

Декларацію про майновий стан і доходи громадяни можуть подати онлайн

 Бродівська ДПІ нагадує, що податкову декларацію про майновий стан і доходи громадяни можуть подати в електронній формі, за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет». Даний сервіс передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна. Для подання декларації в електронному вигляді необхідно мати кваліфікований електронний підпис.

Зобов’язані подавати декларацію про доходи і майновий стан громадяни, які отримали доходи не від податкових агентів чи доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування, іноземні доходи та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу.

 Податкова знижка це повернення платникам сплаченого податку на доходи фізичних із заробітної плати в минулому податковому році на понесені витрати відповідно до статті 166 ПКУ. Зокрема, це витрати на навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення; проценти за іпотечним житловим кредитом; сума страхових внесків, премій та пенсійних внесків за себе або членів своєї сім’ї;   переобладнання транспортного засобу; допоміжні репродуктивні технології тощо.

Звертаємо увагу, що правом на податкову знижку громадяни можуть скористатися упродовж усього 2022 року.

 

 Податкова амністія: хто може подати одноразову добровільну декларацію?

 Відповідно до п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та подати декларацію можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи доходів, за рахунок яких були набуті об’єкти декларування.

Не можуть бути декларантами особи, які станом на 1 вересня 2021 року є малолітніми чи неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб, у тому числі батьків, або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка чи піклування.

Також не можуть бути декларантами особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали декларації відповідно до законів, що визначають правові засади у сфері запобігання корупції, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави.

Ознайомитись з формою декларації, зразком її заповнення та покроковою інструкцією щодо її подання можна на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Одноразове добровільне декларування», розділ «Декларація» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/deklaratsiya/.

 

Закон №1914:  зміни щодо  справляння єдиного податку юридичними особами

Головне управління ДПС у Львівській області  нагадує, що Законом України від 30.11.2021 № 1914  передбачено ряд змін  в податковому законодавстві щодо справляння єдиного податку  юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, а саме:

- починаючи з 01.01. 2022 року не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють такі види господарської діяльності, як розведення свійської птиці, розведення та вирощування перепелів і страусів та виробництво м’яса свійської птиці (водночас тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнятиметься від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять зазначені види господарської діяльності, крім вирощування курей, виробництва м’яса курей тощо);

- частиною зобов’язань з єдиного податку платників третьої та четвертої груп (юридичні особи), які є власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, буде позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання здійснюватиметься у складі окремого додатку до податкових декларацій платників єдиного податку третьої та четвертої груп (юридичні особи);

- до складу доходу платників єдиного податку третьої груп (юридичні особи) не будуть включатися суми доходів, отриманих платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка буде виплачуватись у рамках бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» та державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а також суми коштів, які отримуватимуть платники податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій;

- норми податкового законодавства в частині регулювання платників єдиного податку четвертої групи втратять чинність з 1 січня року, наступного за роком набрання чинності законом України щодо стимулювання розвитку агропромислового комплексу України з урахуванням Спільної сільськогосподарської політики Європейського Союзу у розрізі надання державної допомоги і розвитку сільських територій;

- для платників податку IV групи розмір ставок податку з одного гектару сільськогосподарських угідь, на яких розташовано споруди сільськогосподарських товаровиробників віднесені до підкласу «Будівлі для птахівництва» складе 50 відсотків бази оподаткування (нормативно-грошова оцінка угідь).

 

Спрощена система: чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності?

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Тобто, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

 

                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                     організаційно-розпорядчого управління

                                                                                     ГУ ДПС у Львівській області 

 

 

Начальник  Бродівської ДПІ                                                                Ганна БОГУЦЬКА

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше