Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Інформує ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Інформування
02.06.2022

Закон України № 2260: відновлено обов’язки щодо реєстрації податкових накладних, подання звітності й сплати податків.

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 27 травня набрав чинності Закон України від 12.05.2022 № 2260-IX,  яким повертаються обов’язок реєстрування ПН та РК, звітування та сплати податків й проведення камеральних перевірок декларацій. Зокрема, реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року.

 Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей. Відновлюється обов’язковий зв’язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов’язок.

Суб`єкти господарювання, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов’язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов’язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Платники податків, які справляють помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.

Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), які відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом 3 років.

Про основні новації, передбачені Законом №2260 можна дізнатись за посиланням         https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/585465.html

 

Електронні довірчі послуги  від ДПС.

У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковим департаментом ДПС, відповідно до постанови КМ України від 17.03.2022  № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» здійснюється автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів всім користувачам за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів, терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінюється.

Користувачі, яким не потрібно автоматичне формування нових сертифікатів, можуть скасувати діючі сертифікати одним із способів, наведених за посиланням https://acskidd.gov.ua/blokuvannya.

Платники, що мають чинні сертифікати, мають змогу скористатися онлайн сервісами:

-Повторного, дистанційного формування сертифікатів за електронним запитом для самостійного продовження терміну дії сертифікатів на 2 роки;

-Дистанційного формування сертифікатів для програмних РРО, що дає змогу сформувати юридичним особам сертифікати для програмних РРО.

Щоб отримати електронні довірчі послуги вперше, користувачу необхідно підготувати документи,  з переліком яких можливо ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО»  офіційного інформаційного ресурсу  ІДД ДПС, обравши відповідну категорію та звернутися до обраного відокремленого пункту реєстрації.

Підписуйтесь на Telegram-канал ДПС України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінці ДПС України у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/TaxUkraine.

 

Щодо порядку визначення доходу для платника єдиного податку – юридичної особи за ставкою 2 відсотки.

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, юридичні особи платники єдиного податку мають право перейти на сплату єдиного податку за ставкою 2 відсотки. При цьому, такі платники мають самостійно визначати отриманий дохід для його подальшого відображення в декларації. Доходом платника єдиного податку – юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу України. При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів. До суми доходу включається також і вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

 

Про об’єкти одноразового добровільного декларування.

Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, зокрема валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи.

 

Кампанія декларування доходів: які доходи громадяни зобов’язані задекларувати.

У зв’язку із введенням воєнного стану на території України було внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема щодо виконання платниками податків їх податкових обов’язків. Тож, якщо у 2021 році громадяни набули майно або отримали дохід, які підлягають обов’язковому декларуванню, а через війну не мали змоги вчасно це зробити, то подати податкову декларацію про майновий стан і доходи  можна протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Відповідно до вимог ПКУ обов’язковому декларуванню підлягають:

– доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

– спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

– доходи від продажу інвестиційних активів;

– іноземні доходи.

Також нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи можна подати з метою отримання податкової знижки на низку витрат, здійснених у попередньому звітному періоді (п.166.3 ст.166 ПКУ)

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua/) у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

Більше інформації щодо декларування громадян і отримання податкової знижки можна знайти за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/.

 

                                                              До уваги платників!

03 червня 2022 року з 10:00 до 11:00 в Бродівській ДПІ буде проведено  сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо оподаткування доходів громадян та змін у податковому законодавстві. На запитання платників відповідатиме начальник  інспекції  Ганна Богуцька за тел: (266)4-20-77.

 

 

                                                                                      Буський сектор організації роботи

                                                                            організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                 ГУ ДПС у Львівській області 

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше