Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

До уваги платників єдиного податку, які обрали спрощену систему з особливостями оподаткування.

Інформування
12.05.2022

До уваги платників єдиного податку, які обрали спрощену систему з особливостями
оподаткування.
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 6 травня діє форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки, затверджена наказом Мінфіну України від 26.04.2022 № 124.
Звертаємо увагу, що платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відс. доходу зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду. Граничний термін подання декларації за квітень припадає на 20 травня 2022 року.
Нагадуємо, відповідно до п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового
кодексу спеціальний режим оподаткування ЄП запроваджено тимчасово з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.


При виїзді за кордон на постійне місце проживання подайте декларацію.
Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов`язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи (п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу).
Декларацію необхідно подати не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду за три останні звітні податкові періоди та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації). Перевірка контролюючим органом здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.
Довідка про сплату або відсутність податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.


Щодо перевірок одноразових (спеціальних) добровільних декларацій контролюючим органом.
Відповідно до п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу
декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, протягом визначеного підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування, має право добровільно подати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.При цьому в декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.
Відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку. Контролюючий орган проводить камеральну перевірку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної декларації. Метою проведення камеральної перевірки декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок.


Де можна детально ознайомитись з правилами одноразового декларування?
Детальна інформація щодо одноразового спеціального декларування оприлюднюється на субсайті ДПС в тематичному банері «Одноразове добровільне декларування» розмішений за посиланням:
https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya .
Банер містить розділи: нормативно-правові акти ; повідомлення ; роз’яснення для платників ; аналітичні дані ; зворотній зв’язок ; подати декларацію

Чи продовжується кампанія декларування під час воєнного стану?
Кампанія декларування 2022 триває. Звертаю увагу, що обов’язковому декларуванню підлягають:
- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного
рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- доходи у вигляді спадку від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунків від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи тощо.
Відповідно до п. 69.1 п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, у випадку відсутності у платника податків можливості, зокрема своєчасно подати декларацію, платники звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим наданням декларації протягом 6-ти місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Начальник Бродівської ДПІ Ганна БОГУЦЬКА
Світлана Костецька,(265)7-10-34

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше